Aljmašom će opet “zaplesati” šaran i škarpina 20. lipnja

Aljmaška ribarska noć, na kojoj će se spojiti gastronomija alasa i ribara s jadranskih kočarica, održat će se 20. lipnja.

– Tradicionalni “Ples šarana i škarpine” počinje u 18 sati, a uz bogatu ponudu dunavskih i jadranskih specijaliteta goste će zabavljati tamburaški sastav Ravnica i klapa Čikat Mali Lošinj –  kaže Ivica Stanković, predsjednik MO Aljmaš.

On je podsjetio kako je ova manifestacija postala tradicija nakon što su ju 2012. godine SRK Dunav Aljmaš i MO Aljmaš organizirali kako bi se promovirala izvorna gastronomija temeljena na jelima od ribe, ribarstvu i tradicionalnom životu sela na Dunavu.

“Partner nam je bila splitska Gradska četvrt Kman te vjernici tamošnje župe, a skromna ideja druženja s gostima iz Dalmacije uz jela od riječne i morske ribe te domaće vino na središnjem mjesnom trgu ostvarila je rezultat kojim su svi bili iznenađeni jer je došlo dvije tisuće posjetitelja koji su mogli kupiti i autohtone dalmatinske i slavonske rukotvorine. S godinama je manifestacija rasla s još više izvođača i gostiju jer smo razvijali ideju povezivanja kontinentalnog i morskog turizma, jadranske i panonske Hrvatske. Budući da se manifestacija temelji na promicanju gastronomskih bogatstava Podunavlja i Jadrana ove godine su nam gosti članovi Udruge Balotara i Udruge Maslinara Općine Klis koji će dodatno obogatiti gastronomsku ponudu pripremom jela od morske ribe i morskih plodova”, kaže Stanković. čvrsto uvjeren da ova manifestacija ima velik potencijal.

Panona fest 2017. 22.-23. rujna 2017.

Sve je spremno za Panona fest 2017., odaberite rutu i kliknite na linkove za prijave! I ove godine Panona fest vam nudi

Za ljubitelje vina, umjetnosti i bicikliranja

“Prekrasno je hodati po ovoj zemlji, na ovoj čarobnoj lokaciji!” poručio je, oduševljen ambijentom, glazbenik Vla

SEMINAR „ZA RAZVOJ RURALNIH KRAJEVA“ – OBRAZOVANJE ZA TURIZAM NA SELJAČKIM GOSPODARSTVIMA I RURALNI RAZVOJ