Božićno jahanje u Bijelom Brdu

Povorka konja i konjskih zaprega i ove godine provezla se, drugog dana pravoslavnog Božića, ulicama Bijelog Brda. Božićno jahanje tradicionalni je običaj kada čestitari, nakon blagoslova ispred crkve svetog Nikole, krenu prema kućama domaćina koji ih dočekuju s ićem, pićem, pjesmom i lijepim božićnim čestitkama. “Njegovanje narodnih običaja kroz ovu manifestaciju organizira Konjogojska udruga Drava Bijelo Brdo”, kaže predsjednik Udruge Branislav Švabić.

Općinska fišijada 11/11/2017

Kroz mjesne fišijade kojih je bilo 5 prošlo je 103 natjecatelja, utrošeno 725 kg ribe, a pobjednik općinske fišijad

Jubilarna 5. Smotra svatovskih zaprega i jahača u Bijelom Brdu

Odlična zabava za ljubitelje tradicije, konja i zaprega bila je u subotu u Bijelom Brdu gdje je Konjogojska udruga Drav