Dani trešanja 2012

ERDUT – HKUD Branko  Herceg treći put organizira  Smotru folklora Dani treša nja 2012. u Erdutu 10. lipnja.  “Glavni cilj manifestacije je  promocija i očuvanje kulture,  običaja i tradicije slavonskog  kraja te promicanje toleran cije kroz upoznavanje kulture  i običaja drugih narodnosti, s  obzirom na to da je ma nifestacija zamišljena kao  multinacionalni susret, te tako uz hrvatska društva na  smotri gostuju društva srpske,  mađarske, romske i makedonske nacionalne pripadnosti”, kaže predsjednica Društva Barbara Nikolašević.

Očekuje se gostovanje  KUD-ova iz cijele Hrvatske  te mnogo zanimljivog popratnog sadržaja.
Prema programu Dana trešanja, u 9 sati bit će radionica  za voćare (cluster Slavon ka/Poljoprivredna savjeto davna služba Osijek), u 11  sati mimohod dječjih folklornih sastava te otvorenja sajma, kulturno-umjetnički program dječjih sastava, ispucavanje koštice trešanja u  dalj, potezanje užeta, skakanje u vreći, dodjela priznanja najuspješnijem društvu  i najboljem voćaru te proglašenje najbolje rakije i likera. U 16.30 sati je kulturno-umjetnički program, a  u 18 sati proglašenje najljepše  djevojke i najvećeg bećara. U  19 sati je zatvaranje 3. Smotre  folklora. Bit će postavljen  izložbeno-prodajni sajam te  organizirano kušanje delicije  slavonskog stola uz kapljice  najfinijih vina erdutskog vinogorja. Organizatori mani festacije su HKUD te Općina  Erdut, TZ Erdut i Mjesni  odbor Erdut.

D.Pejić

Općinska fišijada 11/11/2017

Kroz mjesne fišijade kojih je bilo 5 prošlo je 103 natjecatelja, utrošeno 725 kg ribe, a pobjednik općinske fišijad

Jubilarna 5. Smotra svatovskih zaprega i jahača u Bijelom Brdu