ERDUTSKA FIŠIJADA

20141110_162053

Svečano završno natjecanje erdutske općinske fišijade okupilo je petnaest kuhara iza Doma kulture, u Dalju, gdje su se vrsni poznavatelji u pripremanju tog alaskog jela odlično zabavljali i družili, a poneki su se i okitili nagradama i peharima.

Promatrači su kibicirali kako kuhari rade i raspitivali se za tajne spravljanja tog jela za kojeg se inače svi hvale da ga znaju napraviti, ali tek rijetkima uspije da im bude najukusniji.Stoga je natjecateljska komisija, kazali su načelnik Općine Erdut i predsjednik Turističke zajednice Erdut Jugoslav Vesić i Darko Barjaktarević, zamjenik Turističke zajednice Erdut, imali dobar, ali i zahtjevan zadatak – utvrditi kome će dodijeliti najveći pehar za najukusniji fiš. Tako je komisija, čiji su članovi bili sastavljeni od lokalnih sudaca koji su i sami kuhari i ribiči te po tom pitanju i najpozvaniji za ocijeniti kvalitetu fiša, prvim mjestom nagradila sadržaj kotlića Mije Belika. Drugo mjesto osvojio je Ljubiša Rajčić, a Ivan Nović dobio je i pehar za treće mjesto.Barjaktarević je kazao kako je ovom finalnom natjecanju prethodilo pet fišijada održanih prethodno po mjesnim odborima na području cijele općine Erdut, a najbolji će se okušati na Državnoj fišijadi, koja će se održati u Osijeku.Nagrade su uručili Barjaktarević i načelnik Vesić koji je spomenuo kako se u kuhanju fiša do finala okušalo stotinjak natjecatelja i utrošilo 650 kilograma ribe, te je, prema tradiciji fišijade, uzeo mikrofon i zapjevao uveseljavajući tako goste u prepunom Domu kulture u Dalju.

UREĐENO CIKLO TURISTIČKO ODMORIŠTE U DALJU

U Dalju je uređeno odmorište za ciklo turiste koje je smješteno neposredno uz vinski muzej Teutoburgium. Odmorište j

REALIZIRAN PROJEKT TURISTIČKA SIGNALIZACIJA U NASELJIMA NA PODRUČJU OPĆINE ERDUT

Turistička zajednica općine Erdut realizira tri projekta odobrena od strane Hrvatske turističke zajednice. Jedan od p