HKUD Branko Herceg uspješno organizirao 4. Smotru folklora – Dani trešanja u Erdutu

U Erdutu je protekla subota protekla u znaku trešanja i narodnih običaja. Naime, HKUD Branko Herceg iz Erduta organizirao je tradicionalnu manifestaciju Dani trešanja i ugostio na stotine sudionika i gostiju. Dani trešanja bili su i edukativni jer se organizator pobrinuo održati i radionicu Clustera “Slavonka” i Poljoprivredno-savjetodavne službe Osijek o modernizaciji tradicijske proizvodnje.
Barbara Nikolašević, predsjednica erdutskog HKUD-a, kazala je kako su suorganizatori erdutske pučke manifestacije i Općina Erdut, Turistička zajednica općine Erdut, Vijeće Mjesnog odbora Erdut i komunalno poduzeće Čvorkovac d.o.o.
Tako je Erdutom u subotu prijepodne u središtu sela bio mimohod KUD-ova i defile zaprega, a na pozornici kod društvenog doma tijekom 4. smotre  folklora nastupali su u sklopu kulturno-umjetničkog programa domaćini i gostujući kudovi koji su prikazali običaje te plesove i pjesme iz krajeva iz kojih dolaze.
Nezaobilazna su bila i natjecanja vezana uz trešnje, skakanje u vrećama do stola sa trešnjama, potezanje užeta, ocjenjivala se i nagrađivala najbolja rakija i liker, najljepša djevojka i najveći bećar smotre. Druženje je potrajalo do kasno i večernjim koncertom, a posjetitelji su svo vrijeme mogli uživati i u raznovrsnoj ponudi izložbeno-prodajnog sajma, kušanju delicija slavonskog stola uz kapljice najfinijih vina Erdutskog vinogorja.

Šaran i škarpina ponovno spojili Slavoniju i Dalmaciju

Na Ribarskoj se noći u izvrsnoj organizaciji SRD-a “Dunav” sa subote na nedjelju u Aljmašu gostilo i zabavljalo ne

Ribarska noć 17. lipnja u Aljmašu

U Aljmašu se pripremaju za tradicionalnu Aljmašku ribarsku noć u organizaciji Sportskog ribolovnog kluba „Dunav“