II SMOTRA SVATOVSKIH ZAPREGA

Pozivamo Vas na II SMOTRU SVATOVSKIH ZAPREGA koja će se održati 27.09.2014. u parku kulture u Bijelom Brdu.
Organizator smotre je konjogojska udruga „Drava“ sa sjedištem u Bijelom Brdu koja je osnovana 2011. godine i ima 30-tak članova. Osnovana je sa ciljem da se oživi konjogojska tradicija karakteristična za ovaj dio Slavonije. Sastavni dio tradicije su narodni običaji, nošnje i konji.
Prva smotra svatovskih zaprega i konjanika održana je 2013. godine i u njoj je učestvovalo 15-tak zaprega i isto toliko konjanika. I ove godine će prograam obogatiti članovi SKUD-a J.J. Zmaj iz Bijelog Brda.

PROGRAM SMOTRE:

• 11:00 – DEFILE ULICAMA SELA
  • 12:00 – SVEČANO OTVARANJE MANIFESTACIJE
  • IZBOR NAJLJEPŠE ZAPREGE
  • IZBOR NAJLJEPŠEG JAHAČA
  • PROGLAŠENJE POBJEDNIKA U SVIM KATEGORIJAMA

11. sajam cvijeća i seoskog turizma

Tradicionalni 11. Sajam cvijeća i seoskog turizma održava se 29. Travnja 2017. godine u Dalj planini. Program: Upitnik

VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Pr

Božićno jahanje u Bijelom Brdu

Povorka konja i konjskih zaprega i ove godine provezla se, drugog dana pravoslavnog Božića, ulicama Bijelog Brda. Bož