II SMOTRA SVATOVSKIH ZAPREGA

070913ZapregeGM5

Pozivamo Vas na II SMOTRU SVATOVSKIH ZAPREGA koja će se održati 27.09.2014. u parku kulture u Bijelom Brdu.
Organizator smotre je konjogojska udruga „Drava“ sa sjedištem u Bijelom Brdu koja je osnovana 2011. godine i ima 30-tak članova. Osnovana je sa ciljem da se oživi konjogojska tradicija karakteristična za ovaj dio Slavonije. Sastavni dio tradicije su narodni običaji, nošnje i konji.
Prva smotra svatovskih zaprega i konjanika održana je 2013. godine i u njoj je učestvovalo 15-tak zaprega i isto toliko konjanika. I ove godine će prograam obogatiti članovi SKUD-a J.J. Zmaj iz Bijelog Brda.

PROGRAM SMOTRE:

• 11:00 – DEFILE ULICAMA SELA
  • 12:00 – SVEČANO OTVARANJE MANIFESTACIJE
  • IZBOR NAJLJEPŠE ZAPREGE
  • IZBOR NAJLJEPŠEG JAHAČA
  • PROGLAŠENJE POBJEDNIKA U SVIM KATEGORIJAMA

UREĐENO CIKLO TURISTIČKO ODMORIŠTE U DALJU

U Dalju je uređeno odmorište za ciklo turiste koje je smješteno neposredno uz vinski muzej Teutoburgium. Odmorište j

REALIZIRAN PROJEKT TURISTIČKA SIGNALIZACIJA U NASELJIMA NA PODRUČJU OPĆINE ERDUT

Turistička zajednica općine Erdut realizira tri projekta odobrena od strane Hrvatske turističke zajednice. Jedan od p

PORC LRA ERDUT PROVEO JE EDUKACIJE U SKLOPU PROJEKTA „ZNANJEM, EDUKACIJOM I VJEŠTINAMA DO TURISTIČKOG RAZVOJA U OPĆINI ERDUT“

U Aljmašu 04.11. i u Erdutu 09.11.2016. održane su edukativne radionice iz projekta „Znanjem, edukacijom i vještina