II SMOTRA SVATOVSKIH ZAPREGA

Pozivamo Vas na II SMOTRU SVATOVSKIH ZAPREGA koja će se održati 27.09.2014. u parku kulture u Bijelom Brdu.
Organizator smotre je konjogojska udruga „Drava“ sa sjedištem u Bijelom Brdu koja je osnovana 2011. godine i ima 30-tak članova. Osnovana je sa ciljem da se oživi konjogojska tradicija karakteristična za ovaj dio Slavonije. Sastavni dio tradicije su narodni običaji, nošnje i konji.
Prva smotra svatovskih zaprega i konjanika održana je 2013. godine i u njoj je učestvovalo 15-tak zaprega i isto toliko konjanika. I ove godine će prograam obogatiti članovi SKUD-a J.J. Zmaj iz Bijelog Brda.

PROGRAM SMOTRE:

• 11:00 – DEFILE ULICAMA SELA
  • 12:00 – SVEČANO OTVARANJE MANIFESTACIJE
  • IZBOR NAJLJEPŠE ZAPREGE
  • IZBOR NAJLJEPŠEG JAHAČA
  • PROGLAŠENJE POBJEDNIKA U SVIM KATEGORIJAMA

Općinska fišijada 11/11/2017

Kroz mjesne fišijade kojih je bilo 5 prošlo je 103 natjecatelja, utrošeno 725 kg ribe, a pobjednik općinske fišijad

Jubilarna 5. Smotra svatovskih zaprega i jahača u Bijelom Brdu

Odlična zabava za ljubitelje tradicije, konja i zaprega bila je u subotu u Bijelom Brdu gdje je Konjogojska udruga Drav

Sajam starih običaja i zanata i gužvarijada

Preuzimanje upitnika za izlagače