Izlučno natjecanje u kuhanju fiša u Bijelom Brdu

Na finalnu fišijadu u Erdutu odlaze Nešić, Prodanović i Bojanić

U sklopu priprema za općinsku erdutsku završnu fišijadu, u naseljima općine Erdut ovih se dana održavaju izlučna natjecanja u kuhanju fiša u kotlićima. Tako je održana i fišijada su Bijelom Brdu.

– Bila je to deveta po redu Fišijada u Bijelom Brdu na kojoj je sudjelovalo dvadeset natjecateljskih ekipa i tridesetak gostiju. Prvo mjesto u kuhanju najboljeg fiša, prema ocjeni sudačke komisije, osvojio je Pavle Nešić, drugo mjesto osvojio je Dušan  Prodanović, a treće mjesto osvojio je Rašo Bojanić. Pobjednici su dobili prigodne nagrade, kaže Gordana Čer – Krnjaić iz Mjesnog odbora Bijelo Brdo.

Okupljeni su se počastili tom ribljom poslasticom koja se često kuha u ovim našim krajevima, ali su mogli kušati i jelo koje su spravili gosti iz Mrčajevaca – “svatovski kupus”.

– Specifično je jelo jer se kuha u zemljanom loncu. Možemo vam dati i recept, odnosno sastojke za veći broj ljudi – osam kg svinjetine, osam kg junetine, četiri kg slanine i 80 kg kupusa – sve to stane u zemljani lonac veličine 110 litara, kaže Gordana Čer – Krnjaić.

Općinska fišijada 11/11/2017

Kroz mjesne fišijade kojih je bilo 5 prošlo je 103 natjecatelja, utrošeno 725 kg ribe, a pobjednik općinske fišijad

Jubilarna 5. Smotra svatovskih zaprega i jahača u Bijelom Brdu

Odlična zabava za ljubitelje tradicije, konja i zaprega bila je u subotu u Bijelom Brdu gdje je Konjogojska udruga Drav