Održani dani trešanja

Središte Erduta vrvjelo je od posjetitelja manifestacije Dani trešanja, u organizaciji HKUD-a Branko Herceg, Općine Erdut, Turističke zajednice Općine Erdut, Vijeća MO Erdut i komunalne tvrtke Čvorkovac d.o.o. Na svečanom otvorenju bili su osječko-baranjski dožupan Dragan Vulin i donačelnici Općine Dario Vulić i Slobodan Narančić.

Ivana Mikulić, nova predsjednica erdutskih folkoraša, kaže kako je cilj manifestacije njegovanje narodnih običaja pa su stoga organizirali i nastupe brojnih KUD-ova, mimohod, a pjesme i veselja cijele subote nije nedostajalo, za razliku od trešanja. Naime, Ivana nam kaže kako su trešnje doslovno razgrabljene, pa su berače morali stalno slati u voćnjake, kako bi nabrali svježih plodova za sve one koji su ih željeli ponijeti kući.

I ove godine su se na izložbeno-prodajnom sajmu posjetiteljima krajnjeg istoka Osječko-baranjske županije predstavila svojom ponudom brojna obiteljska poljoprivredna gospodarstva, zadruge, poduzeća i udruge, pa je izbor svakojakih “đinđi” bio raznolik, a gosti su ih kupovali za suvenir i za uspomenu na lijepi cjelodnevni erdutski provod.

Šaran i škarpina ponovno spojili Slavoniju i Dalmaciju

Na Ribarskoj se noći u izvrsnoj organizaciji SRD-a “Dunav” sa subote na nedjelju u Aljmašu gostilo i zabavljalo ne

Ribarska noć 17. lipnja u Aljmašu

U Aljmašu se pripremaju za tradicionalnu Aljmašku ribarsku noć u organizaciji Sportskog ribolovnog kluba „Dunav“