Održani dani trešanja

Središte Erduta vrvjelo je od posjetitelja manifestacije Dani trešanja, u organizaciji HKUD-a Branko Herceg, Općine Erdut, Turističke zajednice Općine Erdut, Vijeća MO Erdut i komunalne tvrtke Čvorkovac d.o.o. Na svečanom otvorenju bili su osječko-baranjski dožupan Dragan Vulin i donačelnici Općine Dario Vulić i Slobodan Narančić.

Ivana Mikulić, nova predsjednica erdutskih folkoraša, kaže kako je cilj manifestacije njegovanje narodnih običaja pa su stoga organizirali i nastupe brojnih KUD-ova, mimohod, a pjesme i veselja cijele subote nije nedostajalo, za razliku od trešanja. Naime, Ivana nam kaže kako su trešnje doslovno razgrabljene, pa su berače morali stalno slati u voćnjake, kako bi nabrali svježih plodova za sve one koji su ih željeli ponijeti kući.

I ove godine su se na izložbeno-prodajnom sajmu posjetiteljima krajnjeg istoka Osječko-baranjske županije predstavila svojom ponudom brojna obiteljska poljoprivredna gospodarstva, zadruge, poduzeća i udruge, pa je izbor svakojakih “đinđi” bio raznolik, a gosti su ih kupovali za suvenir i za uspomenu na lijepi cjelodnevni erdutski provod.

11. sajam cvijeća i seoskog turizma

Tradicionalni 11. Sajam cvijeća i seoskog turizma održava se 29. Travnja 2017. godine u Dalj planini. Program: Upitnik

VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Pr