Pudarina, Subota 06.09.2014.

Pozivamo Vas na manifestaciju-narodni običaj u organizaciji SKUD-a J.J. Zmaj u subotu 06.09.2014.u 15h u seoskoj tradicionalnoj kući.
Pudarina je običaj čuvanja vinograda kad grožđe počne da šara, tj. da zri. Djevojke odlaze u kolibe u vinogradima koje prethodne okreče, urede i pripreme za duži boravak. Većina odlazi u svoje vinograde, a gazde s po nekoliko jutara vinograda, unajme pudare da im čuvaju vinograde od berbe od čvoraka i kradljivaca. U pudarini djevojke obilaze momci s kojima upražnjavaju drevni običaj gaćarenja. Na jelovniku tokom pudarine obavezni su kiselica, satariš, ražanj, fiš, pečena riba, pogača i naravno grožđe.

Pročitajte više o pudarini

VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Pr

Božićno jahanje u Bijelom Brdu