Sajam starih zanata i Gužvarijada

U organizaciji SKUD-a “Branko Radičević” iz Dalja i Turističke zajednice Erdut, u subotu su održane dvije manifestacije – 10. sajam starih zanata i običaja te 6. gužvarijada.Na Sajmu se okupilo dvadesetak folklornih društava iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, a načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić kazao je kako je ova manifestacija prigoda da se podsjetimo i vratimo u vrijeme naših starih, kako se prije živjelo i da te običaje ne prepustimo zaboravu. “Velika nam je čast da imamo toliki broj gostiju, izlagača ne samo iz Dalja nego i iz regije. Okupili smo se u Dalju koji ima tradiciju i obrtnički duh, a mjesto održavanja Sajma nekada se zvalo Obrtnička ulica. Sajam je namijenjen poticanju razvoja ruralnog turizma, promicanju tradicije, kulture, običaja, zanata i gastronomije ovog podneblja te osnaživanju položaja općine Erdut na karti kontinentalne Hrvatske”, kazao je Vesić.Vesić je inače organizirao i svečano primanje u općinskim prostorijama za gostujuće sudionike ove prekrasne manifestacije koja odiše duhom starine, tradicije, multikulturalnosti, veselih pjesama i plesova.Uz nezaobilaznu gastronomsku slavonsku i alasku te lovačku ponudu, posjetitelji su mogli posjetiti i radionice na kojima se moglo naučiti i kako napraviti ukusnu gužvaru. Osječki župan Vladimir Šišljagić kazao je kako su Sajam i Gužvarijada baštinjenje običaja koji se prenose s koljena na koljeno, a manifestacije su prilika da se proveselimo i kušamo i vidimo što ljudi široke ruke znaju i imaju za ponuditi. Župan je ocijenio kako je Sajam postao brend Dalja i erdutske općine, a dožupan Dragan Vulin je kazao kako je cilj promovirati ovaj kraj i njegovo bogatstvo. “Veseli me što se svake godine otvaraju novi turistički objekti jer je ovaj kraj veliki turistički potencijal cijele naše županije”, kazao je Vulin.

Šaran i škarpina ponovno spojili Slavoniju i Dalmaciju

Na Ribarskoj se noći u izvrsnoj organizaciji SRD-a “Dunav” sa subote na nedjelju u Aljmašu gostilo i zabavljalo ne

Ribarska noć 17. lipnja u Aljmašu

U Aljmašu se pripremaju za tradicionalnu Aljmašku ribarsku noć u organizaciji Sportskog ribolovnog kluba „Dunav“