Sajam starih zanata i Gužvarijada

U organizaciji SKUD-a “Branko Radičević” iz Dalja i Turističke zajednice Erdut, u subotu su održane dvije manifestacije – 10. sajam starih zanata i običaja te 6. gužvarijada.Na Sajmu se okupilo dvadesetak folklornih društava iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, a načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić kazao je kako je ova manifestacija prigoda da se podsjetimo i vratimo u vrijeme naših starih, kako se prije živjelo i da te običaje ne prepustimo zaboravu. “Velika nam je čast da imamo toliki broj gostiju, izlagača ne samo iz Dalja nego i iz regije. Okupili smo se u Dalju koji ima tradiciju i obrtnički duh, a mjesto održavanja Sajma nekada se zvalo Obrtnička ulica. Sajam je namijenjen poticanju razvoja ruralnog turizma, promicanju tradicije, kulture, običaja, zanata i gastronomije ovog podneblja te osnaživanju položaja općine Erdut na karti kontinentalne Hrvatske”, kazao je Vesić.Vesić je inače organizirao i svečano primanje u općinskim prostorijama za gostujuće sudionike ove prekrasne manifestacije koja odiše duhom starine, tradicije, multikulturalnosti, veselih pjesama i plesova.Uz nezaobilaznu gastronomsku slavonsku i alasku te lovačku ponudu, posjetitelji su mogli posjetiti i radionice na kojima se moglo naučiti i kako napraviti ukusnu gužvaru. Osječki župan Vladimir Šišljagić kazao je kako su Sajam i Gužvarijada baštinjenje običaja koji se prenose s koljena na koljeno, a manifestacije su prilika da se proveselimo i kušamo i vidimo što ljudi široke ruke znaju i imaju za ponuditi. Župan je ocijenio kako je Sajam postao brend Dalja i erdutske općine, a dožupan Dragan Vulin je kazao kako je cilj promovirati ovaj kraj i njegovo bogatstvo. “Veseli me što se svake godine otvaraju novi turistički objekti jer je ovaj kraj veliki turistički potencijal cijele naše županije”, kazao je Vulin.

VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Pr

Božićno jahanje u Bijelom Brdu

Povorka konja i konjskih zaprega i ove godine provezla se, drugog dana pravoslavnog Božića, ulicama Bijelog Brda. Bož