STOTINE GOSTIJU NA FIŠIJADI U DALJU

Pobjednici fišijade Siniša Ilinčić, Živko Čičovački i Marko Kraštek

I ove godine uoči proslave Dana općine Erdut po općinskim naseljima održavaju se izlučna natjecanja u kuhanju fiša u kotlićima. Tako je završena fišijada održana u Dalju pa se već zna da će Daljce na završnici Fišijade općine Erdut predstavljati Siniša Ilinčić, Živko Čičovački i Marko Kraštek, jer oni su na daljskoj fišijadi osvojili prvo, drugo i treće mjesto.Daljska fišijada protekla je u veselom raspoloženju, među 250 okupljenih u dvorištu Društvenog doma bili su i načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić, zamjenik načelnika Dario Vulić, te zamjenik predsjednika Turističke zajednice općine Erdut Darko Barjaktarević.Načelnik Jugoslav Vesić kaže kako su ove fišijade i njena završnica prepoznati kao jedna od turističkih potencijala pa stoga uvijek i okupe velik broj ljudi željnih druženja, dobrog raspoloženja i autentične gastronomske ponude. Naime, cijela općina Erdut proteže se duž Dunava i fiš je dio tradicije ovdašnjih stanovnika.- Fišijada u Dalju jedna je od ukupno pet kvalifikacijskih fišijada koje se najprije održavaju u svakom našem mjestu, a sa svake od njih prva tri najbolja kuhara kvalificiraju se za Finalnu fišijadu u povodu svečanog obilježavanja Dana općine Erdut. Organizator ove fišijade je Mjesni odbor Dalj, ukupno su se natjecala 22 kuhara, a kako je interes posjetitelja zaista velik, morali smo pozvati i dvojicu kuhara koji su kuhali u velikim kotlićima izvan konkurencije kako bi osigurali dovoljne količine fiša za sve one koje smo ugostili u Dalju – kaže Vesić.Kako bi sve proteklo u profesionalnom okruženju osigurani su i vrsni ribarski stručnjaci – predstavnici sportsko-ribolovnih društava s područja općine Erdut, koji su kao peteročlana stručna komisija ocjenjivali kvalitetu fiša. Kao i uvijek, ističe Vesić, za najbolje su kuhare sponzori MO Dalj, SKD Prosvjeta – pododbor Dalj i OE SDSS Erdut osigurali vrijedne nagrade.

ODLIČAN TURISTIČKI I GASTRODOGAĐAJ

Načelnik Vesić, koji je po funkciji i predsjednik Turističke zajednice općine Erdut, ocjenjuje kako je ova višednevna manifestacija jedan od dobro osmišljenih atraktivnih turističkih sadržaja jer nudi poseban, autentičan i privlačan turistički proizvod, kreiran kao novi motiv za dolazak posebnog segmenta turista u erdutski vinorodni i ribarski kraj.

Zadnje objavljeno

Šaran i škarpina ponovno spojili Slavoniju i Dalmaciju

Na Ribarskoj se noći u izvrsnoj organizaciji SRD-a “Dunav” sa subote na nedjelju u Aljmašu gostilo i zabavljalo ne

Pročitajte više
Ribarska noć 17. lipnja u Aljmašu

U Aljmašu se pripremaju za tradicionalnu Aljmašku ribarsku noć u organizaciji Sportskog ribolovnog kluba „Dunav“

Pročitajte više
Dani trešanja 2017. godine

Dane trešanja, osme po redu u Erdutu, otvorila je državna tajnica Ministarstva turizma Snježana Brzica, a nazočan je

Pročitajte više
Dani trešanja Erdut 2017. godine

Dani trešanja u Erdutu tradiocioanlo se održavaju u Erdutu 03.06.2017. godine. Uz bogat i zanimljiv program posjetite

Pročitajte više

Turistička zajednica Općine Erdut