Svečano otvaranje teleskopa u petak

Kulturno-znanstveni centar “Milutin Milanković” postao je nezaobilazno mjesto svih onih koji žele nešto više saznati o astronomiji, koju je svjetski poznati znanstvenik iz Dalja, čije ime centar nosi, proučavao kao jednu od znanstvnih grana kojima se bavio.

– Sve smo bliže cilju da KZC “Milutin Milanković” sa svojom Svemirskom sobom postane – kaže Jugoslav Vesić, načelnik Općine Erdut – mjesto gdje će se održavati znanstveni simpoziji, ali i odredište učeničkih ekskurzija. Učenicima se, naime, pruža mogućnost produbljivati znanje s pomoću konkretnih modela planeta Sunčeva sustava postavljenih u rodnoj kući Milutina Milankovića.

Dodatna će atrakcija u tom dijelu Hrvatske – teleskop, u spomenutom centru svečano biti otvorena u petak, 23. rujna – najavljuje ravnatelj daljskog KZC-a, Đorđe Nešić.

Svečanost počinje u 19.30, a za uvodno je predavanje i demonstraciju rada daljskog teleskopa zadužen dipl.ing. Dalibor Mesarić. Projekt je sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture RH.

VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Pr

Božićno jahanje u Bijelom Brdu

Povorka konja i konjskih zaprega i ove godine provezla se, drugog dana pravoslavnog Božića, ulicama Bijelog Brda. Bož