Talijanska delegacija posjetila manifestaciju Žive jaslice u Aljmašu

Od 4. do 7. siječnja 2012. talijanska delegacija koju su činili predstavnici grada Montenero Di Bisaccia i asocijacije Pro Loco posjetili su manifestaciju Živih jaslica u Aljmašu koja se u ovom dijelu Istočne Hrvatske događa već 5. puta. Upravo oni su prije pet godina zajedno s Agencijom lokalne demokracije u Osijeku inicirali pokretanje ove manifestacije na području Općine Erdut koja uistinu ima mnogo potencijala za razvoj vjerskog turizma u aljmaškom marijanskom svetištu. Ovo je treća posjeta moliške delegacije manifestaciju na kojoj su već tradicionalno glumili sveta tri kralja. Sličnu manifestaciju zadnjih 30 godina oni pripremaju i u svom gradiću. Tijekom četiri dana ove su godine uspjeli uključiti dvjestotinjak volontera u samu manifestaciju i privući 15000 posjetitelja. Njihova metodologija i uspjeh definitivno su nešto čemu se i Aljmašani nadaju. Kroz pet godina ova manifestacija omogućila je kako građanima tako i predstavnicima lokalnih vlasti da razmjene ideje, razgovaraju o zajedničkim izazovima te identificiraju područja buduće suradnje.

Italian delegation visited 5th manifestation of Live Nativity in Aljmaš

8th January 2012

From 4th to 7th January 2012 Italian delegation composed of representatives of Montenero Di Bisaccia Municipality and their Pro Loco association visited now already 5th Live Nativity manifestation in Aljmaš village in Eastern Croatia. Five years ago together with Local Democracy Agency in Osijek they initiated this manifestation in Erdut municipality which has indeed a lots of potential for developing of religious tourism in its Aljmaš senctuary. This is a third visit of Molisian delegation to this manifestation in which they already traditionally played the roles of three kings. The same manifestation they prepare every year in Montenero already for 30 years. During four days of this year’s manifestation they managed to involve some 200 volunteers and to attract 15000 visitors. Their methodology and success in definitely something that inhabitants of Erdut Municipality gladly look for. Through years this event enabled to both citizens and local authorities representatives to exchange ideas, talk about common chellanges and discover new fields of their furture cooperation.

Zadnje objavljeno

Panona fest 2017. 22.-23. rujna 2017.

Sve je spremno za Panona fest 2017., odaberite rutu i kliknite na linkove za prijave! I ove godine Panona fest vam nudi

Pročitajte više
Za ljubitelje vina, umjetnosti i bicikliranja

“Prekrasno je hodati po ovoj zemlji, na ovoj čarobnoj lokaciji!” poručio je, oduševljen ambijentom, glazbenik Vla

Pročitajte više
SEMINAR „ZA RAZVOJ RURALNIH KRAJEVA“ – OBRAZOVANJE ZA TURIZAM NA SELJAČKIM GOSPODARSTVIMA I RURALNI RAZVOJ

U petak, 08.09.2017. u ruralnoj kući za odmor ERKHEIM u Erdutu, u sklopu manifestacije Wine&Bike tour Erdut 2017. o

Pročitajte više
WINE & BIKE TOUR ERDUT 2017

Ovogodišnji program Wine & Bike-a održava se u petak, 08. i subotu, 09. rujna, a posjetitelje već tradicionalno o

Pročitajte više

Turistička zajednica Općine Erdut