TRADICIONALNA MANIFESTACIJA Bjelobrdska pudarina 2. rujna

Sedma po redu manifestacija pod nazivom Bjelobrdska pudarina održat će se 2. rujna s početkom u 13 sati u bjelobrdskoj Etnokući.

Stručni suradnik za društvene djelatnosti Općine Erdut Đorđe Nešić kaže kako manifestaciju priređuju SKD Prosvjeta – pododbor Bijelo Brdo i SKUD Jovan Jovanović Zmaj Bijelo Brdo.

Pozivamo građane da dođu i pogledaju narodne običaje u ovo doba kada vinogradi zriju. Predviđen je obilazak vinograda konjskim zapregama, a posjetitelji će moći razgledati i izložbu starinskog vinogradarskog i vinarskog alata, “rebnovanje” i presanje grožđa. Dakako, i ove će se godine uživati u izložbi i degustaciji starinskih jela te u kulturno-umjetničkom programu u kojem sudjeluju Društvo perojskih Crnogoraca Peroj, Stari pomeljari Mrčajevci, Pjevačka grupa Udruženja Nikola Tesla Kragujevac, Dunavske zore Borovo, SKUD J.J. Zmaj Bijelo Brdo, Konjogojska udruga Drava Bijelo Brdo i Udruga građana Tea Bijelo Brdo.

kaže Đorđe Nešić.

Jubilarna 5. Smotra svatovskih zaprega i jahača u Bijelom Brdu

Odlična zabava za ljubitelje tradicije, konja i zaprega bila je u subotu u Bijelom Brdu gdje je Konjogojska udruga Drav

Sajam starih običaja i zanata i gužvarijada

Preuzimanje upitnika za izlagače

Smotra svatovskih zaprega i jahača

Konjogojska udruga Drava Bijelo Brdo organizira u subotu, 30. rujna jubilarnu, 5. Smotru svatovskih zaprega i jahača Bi

Panona fest 2017. 22.-23. rujna 2017.

Sve je spremno za Panona fest 2017., odaberite rutu i kliknite na linkove za prijave! I ove godine Panona fest vam nudi