TRADICIONALNA MANIFESTACIJA Bjelobrdska pudarina 2. rujna

Novosti

Sedma po redu manifestacija pod nazivom Bjelobrdska pudarina održat će se 2. rujna s početkom u 13 sati u bjelobrdskoj Etnokući.

Stručni suradnik za društvene djelatnosti Općine Erdut Đorđe Nešić kaže kako manifestaciju priređuju SKD Prosvjeta – pododbor Bijelo Brdo i SKUD Jovan Jovanović Zmaj Bijelo Brdo.

Pozivamo građane da dođu i pogledaju narodne običaje u ovo doba kada vinogradi zriju. Predviđen je obilazak vinograda konjskim zapregama, a posjetitelji će moći razgledati i izložbu starinskog vinogradarskog i vinarskog alata, “rebnovanje” i presanje grožđa. Dakako, i ove će se godine uživati u izložbi i degustaciji starinskih jela te u kulturno-umjetničkom programu u kojem sudjeluju Društvo perojskih Crnogoraca Peroj, Stari pomeljari Mrčajevci, Pjevačka grupa Udruženja Nikola Tesla Kragujevac, Dunavske zore Borovo, SKUD J.J. Zmaj Bijelo Brdo, Konjogojska udruga Drava Bijelo Brdo i Udruga građana Tea Bijelo Brdo.

kaže Đorđe Nešić.