Večer posvećena vinu

------
3xcolor osijek

U organizaciji SKD „Prosvjeta“-Pododbor Bijelo Brdo i SKUD-a „Jovan Jovanović Zmaj“ i ove godine u Bijelom Brdu organizira se degustacija i kušanje bjelobrdskih vina povodom obilježavanja Sv. Trifuna, zaštitnika vinograda i vinogradara. Vjeruje se i da Sv. Trifun na svoj praznik pobode u zemlju ugarak i od tog dana snijeg počne da se topi. Veruje se i da sa ovim danom počinje proljeće, da se budi priroda i ljubav kod ljudi. Ako na Sv Trifuna pada kiša, rodiće šljiva.. U narodu je za Trivundan vezano mnoštvo raznih običaja i priča. Domaćini su pripremili razne besede, priče i anegdote iz našeg kraja, kao i ocjenjivanje najboljeg vina.

Program: DOM KULTURE BIJELO BRDO, 13.02.2014 g. u 19.00 SATI,

• Pjesma Bijelom Brdu
  • Pozdravna riječ domaćina
  • Predstavljanje članova žirija