Večer posvećena vinu

U organizaciji SKD „Prosvjeta“-Pododbor Bijelo Brdo i SKUD-a „Jovan Jovanović Zmaj“ i ove godine u Bijelom Brdu organizira se degustacija i kušanje bjelobrdskih vina povodom obilježavanja Sv. Trifuna, zaštitnika vinograda i vinogradara. Vjeruje se i da Sv. Trifun na svoj praznik pobode u zemlju ugarak i od tog dana snijeg počne da se topi. Veruje se i da sa ovim danom počinje proljeće, da se budi priroda i ljubav kod ljudi. Ako na Sv Trifuna pada kiša, rodiće šljiva.. U narodu je za Trivundan vezano mnoštvo raznih običaja i priča. Domaćini su pripremili razne besede, priče i anegdote iz našeg kraja, kao i ocjenjivanje najboljeg vina.

Program: DOM KULTURE BIJELO BRDO, 13.02.2014 g. u 19.00 SATI,

• Pjesma Bijelom Brdu
  • Pozdravna riječ domaćina
  • Predstavljanje članova žirija
  • Beseda Sv. Trifunu
  • Muzički blok
  • Molitva Sv. Trifunu, Đorđa Nešića
  • Priča o početcima slavljenja Sv. Trifuna u Bijelom Brdu
  • Zdravica Zahariji Orfelinu, Đorđa Nešića
  • Muzički Blok
  • Priča o vinogradima i pijenju vina u Bijelom Brdu
  • Muzički blok
  • Anegdote iz Dalj planine
  • Saopštenje žirija
  • Odjava
  • Druženje uz degustaciju Bjelobrdskih vina

Pozivnica za “Večer vina”, download

Panona fest 2017. 22.-23. rujna 2017.

Sve je spremno za Panona fest 2017., odaberite rutu i kliknite na linkove za prijave! I ove godine Panona fest vam nudi

Za ljubitelje vina, umjetnosti i bicikliranja

“Prekrasno je hodati po ovoj zemlji, na ovoj čarobnoj lokaciji!” poručio je, oduševljen ambijentom, glazbenik Vla

SEMINAR „ZA RAZVOJ RURALNIH KRAJEVA“ – OBRAZOVANJE ZA TURIZAM NA SELJAČKIM GOSPODARSTVIMA I RURALNI RAZVOJ