VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Prosvjeta“ Pododbor Bijelo Brdo i SKUD „Jovan Jovanović Zmaj“ Bijelo Brdo.
– Naša “V ečer posvećena vinu ” održati će se u bjelobrdskom Domu kulture 11. veljače s početkom u 19 sati. To je prigoda da se mještani i vinogradari okupe i počaste plodovima svojeg rada u vinogradima. Tradicionalno će biti održano i ocjenivanje kvalitete vina. Sve to skupa činimo kako bi njegovali običaje naših starih i ujedno priodonijeli turističkoj ponudi naše općine. Kako kažu stihovi narodne pjesme “Vince je teklo, nama je reklo: Pijte me, pijte, dobri junaci. Mene će biti, a vas biti neće, ali će biti ‘ko će me piti!”  – kaže Đorđe Nešić iz Organizacijskog odbora.
Ova se manifestacija, na malu jubilarku – petu godinu održavanja –  organizira u povodu proslave svetog Trifuna. Popratno će se prije večernje degustacije vina u 15 sati održati i izložba starog vinogradarskog i vinarskog alata u bjelobrdskoj Etno kući.

Zadnje objavljeno

Utrka Podunavlje trail 2017 30.09.2017.

Utrka je podijeljena u dvije kategorije i primjerena je za sve kategorije sportaša ali i rekreativaca (za koje je i pos

Pročitajte više
Šaran i škarpina ponovno spojili Slavoniju i Dalmaciju

Na Ribarskoj se noći u izvrsnoj organizaciji SRD-a “Dunav” sa subote na nedjelju u Aljmašu gostilo i zabavljalo ne

Pročitajte više
Ribarska noć 17. lipnja u Aljmašu

U Aljmašu se pripremaju za tradicionalnu Aljmašku ribarsku noć u organizaciji Sportskog ribolovnog kluba „Dunav“

Pročitajte više
Dani trešanja 2017. godine

Dane trešanja, osme po redu u Erdutu, otvorila je državna tajnica Ministarstva turizma Snježana Brzica, a nazočan je

Pročitajte više

Turistička zajednica Općine Erdut