VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Prosvjeta“ Pododbor Bijelo Brdo i SKUD „Jovan Jovanović Zmaj“ Bijelo Brdo.
– Naša “V ečer posvećena vinu ” održati će se u bjelobrdskom Domu kulture 11. veljače s početkom u 19 sati. To je prigoda da se mještani i vinogradari okupe i počaste plodovima svojeg rada u vinogradima. Tradicionalno će biti održano i ocjenivanje kvalitete vina. Sve to skupa činimo kako bi njegovali običaje naših starih i ujedno priodonijeli turističkoj ponudi naše općine. Kako kažu stihovi narodne pjesme “Vince je teklo, nama je reklo: Pijte me, pijte, dobri junaci. Mene će biti, a vas biti neće, ali će biti ‘ko će me piti!”  – kaže Đorđe Nešić iz Organizacijskog odbora.
Ova se manifestacija, na malu jubilarku – petu godinu održavanja –  organizira u povodu proslave svetog Trifuna. Popratno će se prije večernje degustacije vina u 15 sati održati i izložba starog vinogradarskog i vinarskog alata u bjelobrdskoj Etno kući.

Zadnje objavljeno

Općinska fišijada 11/11/2017

Kroz mjesne fišijade kojih je bilo 5 prošlo je 103 natjecatelja, utrošeno 725 kg ribe, a pobjednik općinske fišijad

Pročitajte više
Jubilarna 5. Smotra svatovskih zaprega i jahača u Bijelom Brdu

Odlična zabava za ljubitelje tradicije, konja i zaprega bila je u subotu u Bijelom Brdu gdje je Konjogojska udruga Drav

Pročitajte više
Sajam starih običaja i zanata i gužvarijada

Preuzimanje upitnika za izlagače

Pročitajte više
Smotra svatovskih zaprega i jahača

Konjogojska udruga Drava Bijelo Brdo organizira u subotu, 30. rujna jubilarnu, 5. Smotru svatovskih zaprega i jahača Bi

Pročitajte više

Turistička zajednica Općine Erdut