Vinski muzej Teutoburgium posjećuje sve više turista

Erdutski kraj zbog svojih je geografskih karakteristika izuzetno pogodan za razvoj vinogradarstva i vinarstva, a to mještani i gospodarstvenici odavnina znaju i iskusno kvalitetno iskorištavaju. Stoga i ne začuđuje što brojni vinari iz tog kraja osvajaju nagrade za vrhunska vina, ali ni to što se usporedno razvija i posebna grana vinskog turizma.

Ljubiteljima vinske kapljice vinari imaju zaista što ponuditi, a posebice otkako je u središtu Dalja napravljen Vinski muzej Teutoburgium, gdje se nalaze vina tamošnjih, sve uspješnijih i sve većih proizvođača vina.

Stoga su česte prezentacije i degustacije uz zakuske slavonskih domaćih proizvoda, koje se održavaju u novouređenom prostoru za sve organizirane grupe što posjećuju Dalj i ostala mjesta erdutske općine. Daljani su se već odavno pokazali dobrim domaćinima pa se uz kušanje mogu i informirati o načinima proizvodnje vina, čime će se tamošnji vinari rado pohvaliti. Za dobru atmosferu gostiju pobrine se i Općina Erdut i Barbara Nikolašević, prezentirajući na najbolji način plodove erdutskog vinogorja.

Šaran i škarpina ponovno spojili Slavoniju i Dalmaciju

Na Ribarskoj se noći u izvrsnoj organizaciji SRD-a “Dunav” sa subote na nedjelju u Aljmašu gostilo i zabavljalo ne

Ribarska noć 17. lipnja u Aljmašu

U Aljmašu se pripremaju za tradicionalnu Aljmašku ribarsku noć u organizaciji Sportskog ribolovnog kluba „Dunav“