Wine & Bike Tour Erdut 2016

Već treću godinu za redom nastavlja se manifestacija „Wine & Bike Tour Erdut” od 08.09 do 10.09.2016.

Trodnevni program ovogodišnjeg Wine & Bike-a sastoji se već tradicionalno od dramskog i glazbenog programa, biciklističko-vinske utrke i Dana otvorenih podruma Erdutskog vinogorja.

Ovogodišnji program kreće u četvrtak, 08. rujna, s predstavom “Pozdrav iz Rementinca” Kazališne družine Gemišt u sastavu Vida Baloga te Davora Dretara Dreleta. Drugi dan, petak, 09. rujna, rezerviran je za komediju u produkciji Kerekeš teatra, pod nazivom “Ljubaf”.

Dan otvorenih podruma Erdutskog vinogorja održava se u subotu od 10.00 do 18.00 sati, a tom prilikom moguće je posjetiti vinarije Antunović, Brzica, Erdutske vinograde d.d., Janečić, Iuris, Siber i druge proizvođače koji uz Dunav stvaraju dionizijski napitak. Ujutro istog dana, 10. rujna, u 10.00 sati počinje nesvakidašnja vinsko-biciklistička utrka u kojoj je glavni cilj stići što prije sa što većim brojem boca vina (zatvorenih!) na odredište. Vozit će se ruta Aljmaš-Erdut, a sudionici utrke će uz pomoć karte tražiti sakriveno blago – vina Erdutskog vinogorja.

U subotu navečer 10. rujna, manifestaciju Wine & Bike Tour 2016. kraju privodi čaroban koncert svima poznatog benda Rundek Cargo Trio, koji će se održati u okruženju vinograda sa pogledom na Dunav. U okruženju stare vinarije – dvorca u kojem su smješteni Erdutski vinogradi d.d. očekuje vas i In Da Sofa lounge zona,  gdje užitak kušanja vina dodatno začinjuje čaroban ambijent uz vrhunsku glazbenu podlogu – DJ Umbo koji priprema samo najbolje vinske hitove!

Organizator manifestacije je Općina Erdut, suorganizatori su Udruga vinara i vinogradara Erdut, RRA Slavonije i Baranje i Kreativna agencija Adverta.

Pokrovitelji i sponzori manifestacije su Hrvatska turistička zajednica, Osječko – baranjska županija, Turistička zajednica Osječko-baranjske županije, Erdutski vinogradi d.d. i Grand Auto Osijek.

Pratite službeni Facebook događaj “Wine & Bike Tour Erdut 2016 / Koncert: Rundek Cargo Trio” na kojem možete pronaći više informacija o događaju.

LINK: www.facebook.com/events/1150752948328769

Vidimo se u Erdutu! 🙂

Općinska fišijada 11/11/2017

Kroz mjesne fišijade kojih je bilo 5 prošlo je 103 natjecatelja, utrošeno 725 kg ribe, a pobjednik općinske fišijad