Poučna staza značajnog krajobraza Erdut

Poučna staza nalazi se u zaštićenom području značajnog krajobraza Erdut uz istoimeni srednjovekovni grad i nalazi se na potezu između Erduta i Aljmaša. Nositelj ovog projekta je Javna ustanova Agencija za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Osječko-baranjske županije, projektni partner je Općina Erdut. Sama staza urađena je iz projekta integracije u EU Natura 2000-NIP (zajam Svjetske banke Ministarstvu zaštite okoliša i prirode ). Dužina staze iznosi 2 km, duž koje su postavljeni 1 vidikovac i 2 razgledišta i niz vrtnih elemenata, klupe, table, stepenice nazvane „stepenice zdravlja. Vidikovci su nazvani po rijetkim vrstama ptica kojima prijeti izumiranje razgledište kod čaplje dangube i ćubastog gnjurca. Sa vidikovaca koji je smješten neposredno uz Erdutsku kulu pruža jedinstven pogled na Dunav. Stepenice koje vode od vidikovca ka stazi nazvane su stepenice zdravlja i ukupno ih je 226, a podatak da se na području Erduta nekada nalazila plućna bolnica govori o pogodnosti klime ovog ponevlja. Ovdje je riječ o specifičnom području s oštro urezanim lesnim padinama prema Dunavu, visine 70 metara, te bogatim vinogradima. Teren blažeg nagiba predviđen je za rekreativce, ljubitelje prirode, a teren većeg nagiba za montibikere i one avanturističkog duha. Omogućene su edukacije za djecu na otvorenom koja mogu pridonijeti očuvanju zaštićenih područja u budućnosti, a planirano je i osnivanje edukativno-informativnog centra.
Kako bi se ovo područje zaštitilo od daljnih negativnih antropogenih utjecaja višestruko je zaštićeno na nivou Republike Hrvatske: Značajni krajobraz, te na međunarodnoj razini u sklopu ekološke mreže NATURE 2000 i UNESCO rezervata biosfere Mura-Drava-Dunav. Planira se i nastavak ove šetnice ka Aljmašu.

11. sajam cvijeća i seoskog turizma

Tradicionalni 11. Sajam cvijeća i seoskog turizma održava se 29. Travnja 2017. godine u Dalj planini. Program: Upitnik

VINARSKA ZABAVA Degustacija bjelobrdskih vina

“Degustacija bjelobrdskih vina” manifestacija je koja se održava niz godina u Bijelom Brdu u organizaciji SKD „Pr