12. Sajam cvijeća i seoskog turizma

Novosti

Dalj planina, kao svake godine u proljeće, i ovoga je vikenda (28. travnja) bila okupljalište ljubitelja gastronomije, kulture i cvijeća. Sajam cvijeća i seoskog turizma manifestacija je koja se tradicionalno održava u tom mjestu erdutske općine, ove subote 12. put zaredom, a pod motom “Čari mađarskih delicija, dođi, vidi, kušaj i uživaj!”, u suradnji s Općinom Erdut i Turističkom zajednicom općine Erdut.

Općinski načelnik i predsjednik Turističke zajednice Erdut Jugoslav Vesić, i njegov zamjenik u TZ-u Erdut Darko Barjaktarević kažu kako im je čast svake godine ugostiti brojne posjetitelje na ovoj atraktivnoj manifestaciji na kojoj se predstavljaju lokalni proizvođači sa svojim eko i etnoproizvodima. Nakon svečanog otvorenja Sajma cvijeća, vina i turizma uz domaće proizvode počeli su se redati nastupi kulturno-umjetničkih društava, a istodobno su posjetitelji mogli kušati i uživati u bogatoj ponudi cvijeća i autohtonih proizvoda uz izložbu, degustaciju i prodaju vina, rakije, sira, meda, kolača, suvenira, rukotvorina, cvijeća…

Sajam su posjetili pomoćnica ministra turizma Snježana Brzica, donačelnik Općine Erdut Slobodan Narančić, dožupan osječko-baranjski Goran Ivanović, saborski zastupnik Robert Jankovics, Antonio Giovanni De Blasio, generalni konzul Generalnog konzulata Mađarske u RH u Osijeku…