3. DUNAVART FESTIVAL –TEČE I SPAJA

DunavArt Festival s likovnim, gourmet-vinskim, glazbenim i drugim kulturnim sadržajima nastavlja se pozicionirati kao perjanica snažne promocije tradicije – kulture i destinacijskog turizma u Slavoniji. Iskoristit zemljopisni položaj, bogatstvo ponude i tradiciju te privući nove goste, domaće i inozemne, te samu destinaciju podići na razinu stalne posjećenosti zadaća je ovog festivala.

Međunarodni DunavArt Festival predstavlja Hrvatsko Podunavlje u novom svjetlu, kao destinaciju koja s vremenom postaje alternativno, okupljajuće, centralno mjesto cijelog Podunavlja. Kroz kulturu, zabavu, gastroenološku ponudu i gostoljubivost ljudi, želja nam je da Hrvatsko Podunavlje postane nova destinacija na međunarodnoj turističkoj karti.

Svi posjetitelji koji se od 28. Lipnja do 6. Srpnja upute u ove krajeve na

DunavArt Festival moći će uživati u vrhunskoj glazbi, vinskom i gourmet bogatstvu ovoga kraja, a svi programi su besplatni.

 

I ove godine u sklopu DunavArt Festivala održat će se Međunarodno ocjenjivanje vina podunavskih zemalja u Iloku. Dodjela nagrada i priznanaj te smotra vina i degustacija održat će se 6. srpnja 2019. godine u sklopu cjelovitog programa manifestacije Festivala u Iloku.

Program započinje 28. lipnja u Vukovaru uz otvaranje izložbe Nevenke Arbanas, a slijede nam kroz ljeto i izložbe Đanina Božića i Photo Graz Selection III. U večernjim satima ispred dvorca Eltz nas očekuje veliki koncert grupe Vatra.

Drugi dan, 29. lipnja, u Vukovaru još jedno značajno događanje, Međunarodni dan Dunava koji se održava na šetnici uz Dunav ispod dvorca Elz, a očekuje nas bogat kulturno-umjetnički program, fišijada i u večernjim satima koncert Zvonka Bogdana.

DunavArt Festival drugoga dana u jutarnjim satima dolazi u Kopački rit gdje nas očekuje Klasika u ritu uz prekrasne zvuke klavirskog koncerta Konstantina Krasnickog. Kroz cijeli dan Park prirode Kopački rit organizira vožnju brodom po promotivnoj cijeni od 40 kuna.

Predveče 29. lipnja stižemo u Erdut gdje nas očekuje izložba i degustacija vina, izloža skupltura studenata Akademije za umjetnost i kulturu iz Osijeka, In Da Sofa, koncert poznatog hrvatskog etno glazbenika Miroslava Evačića, a ovo veče završava uz pjesmu prekrasnih dama, dolaze nam The Frajle!

Drugog vikenda festivala selimo u najistočniji grad Hrvatske. 5. i 6. srpnja Ilok, atrij dvorca Odeschalci, bit će nezaobilazna destinacija svih ljubitelja dobrog vina i glazbe. Posjetitelji će moći uživati u čaroliji ovog kraja i bogatom programu, pa će oba dana moći kušati srijemske specijalitete uz degustacije podunavskih vina, pogledati izložbu skulptura studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku  i dunavsku premijeru kratkometražnog filma Duša Drave.

Dva dana zabavljat će nas i jednistveni glazbenici iz Austrije pod nazivom Square Waltz a u petak slušamo i Dunavske priče prof.dr.sc. Helene Sablić-Tomić, dekanice Akademije za umjetnost i kulturu iz Osijeka. Nakon toga slijedi koncert Brune Krajcara i after party u Starim podrumime uz zvuke tamburica.

U subotu, 6. srpnja nemojte propustiti aukciju oslikanih Startas tenisica na temu Dunava koju vodi Mirko Fodor, a sve prikupljena sredstva  bit će donirana Dječjem vrtiću Crvenkapica iz Iloka. Nakon toga slijedi još jedna glazbena poslastica, koncert grupe Silente i na kraju ovog prekrasnog druženja ponovo selimo u Stare podrume na dobro vino uz tamburaški sastav Sremci.

Često opjevan i mnogo proputovan Dunav inspirira od izvora, sve do ušća i uz

njega žive deseci milijuna ljudi. Niti jedna druga rijeka na svom putu do ušća ne

teče kroz toliko zemalja kao Dunav. Na 2 888 kilometara, od izvora do utjecanja u Crno More, rijeka teče sa zapada na istok, prolazeći kroz deset država i poput žile kucavice Europe povezujući različite narode, religije i kulture u harmoničnu

cjelinu. Tako se i DunavArt Festival promovira kroz jedinstvenu poruku DunavArt

– Teče i spaja.

Vukovar 28.06.

 • 21.00 koncert grupa Vatra ispred dvorca Eltz

Izložbe –  Gradski muzej Vukovar, galerija Oranžerija:

 • 28.6. Nevenka Arbanas – otvaranje izložbe 19.30.
 • srpanj – Đanino Božić
 • kolovoz – Photo Graz Selection III

23.00 after party – Vukovarsko Pub –koncert Subkultura

Park prirode Kopački rit 29.6.

 • 11.00 Klasika u ritu – klavirski koncert Konstantin Krasnitski

Erdut 29.06.

 • 18.00 Izložba skulptura, Erdutski vinogradi – studenti Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku
 • 18.00 Revija podunavskih vinara
 • 18.00 In Da Sofa@DAF, Erdutski vinogradi
 • 19.00 koncert  Miroslav Evačić i band, Erdutski vinogradi
 • 21.00 koncert grupe The Frajle, Erdutski vinogradi

Ilok  05.07.

 • 18.00 Izložba skulptura, atrij dvorca Odescalchi – studenti Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku
 • 19.00 Dunavska premijera kratkometražnog   filma  Duša Drave, kurija Brnjaković
 • 19.00 Vinska priča – izložba i degustacija podunavskih vina
 • 19.30 Dunavom od bečke šume,  prof.dr.sc. Helena Sablić-Tomić, dekanica Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, atrij dvorca Odescalchi
 • 19.30 Srijemski stol
 • 20.00  koncert  Square Waltz, Austrija, atrij dvorca Odescalchi
 • 21.00. koncert  Bruno Krajcar
 • 23.00. after party u Starom podrumu Ilok – T.S Sremci

Ilok  06.07.

 • 18.00 Izložba skulptura, atrij dvorca Odescalchi – studenti Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku
 • 19.00  Vinska priča -izložba i degustacija podunavskih vina
 • 19.00 koncert   Square Waltz, Austrija
 • 19.30 Srijemski stol
 • 19.30 Dunavska premijera kratkometražnog   filma  Duša Drave, kurija Brnjaković
 • 20.00 Međunarodno ocjenjivanje vina podunavskih zemalja – proglašenje pobjednika  i smotra nagrađenih vina, atrij dvorca Odescalchi
 • 20.30 Aukcija oslikanih Startas tenisica na temu Dunav, učenici gimnazije u Iloku
 • 21.00 koncert Silente, Dubrovnik, atrij dvorca Odescalchi
 • 23.00 after party u Starom podrumu Ilok – T.S  Sremci
Skip to content