IV. SMOTRA SVATOVSKIH ZAPREGA I JAHAČA

Novosti

KONJOGOJSKA UDRUGA STARA DRAVA BIJELO BRDO
Smotra zaprega i jahača

Konjogojska udruga Stara Drava Bijelo Brdo organizira u subotu, 24. rujna, u Bijelom Brdu svoju tradicionalnu konjogojsku manifestaciju – Smotra svatovskih zaprega i jahača.
Branislav Švabić, predsjednik te udruge, kaže kako se Smotra odžava četvrti puta i opet će okupiti jahače i uzgajivače konja iz Slavonije i Baranje.Smotra počinje u 12 sati i sudionici će se okupiti u parkuru u bjelobrdskom Parku kulture u središtu na selja.

Bit će to prigoda se da opet vide ponosnih vlasnika gizdavi konji u povorci koja će proći ulicama Bijelog Brda, a tradicionalno se ocjenjuju najljepša zaprega, jahači. Švabić kaže kako je u Parku cjelopopodnevno druženje s posjetiteljima i sudionicima, a nakon toga i svečana večera u Domu kulture.
U poslijepodnevnom druženju vlasnika konja, koji će pokazati svoj napredak od protekle Smotre u uzgoju tih plemenitih životinja kojih je u bjelobrdskom kraju sve više, neće nedostajati okrjepe i druge ponude domaćih ekoloških i autohtonih proizvoda seoskih gospodarstava, zadruga, poduzeća i udruga.

Program smotre:

  • 12.00 – 12.45 – Skup i prijava učesnika u Parku kulture Bijelo Brdo
  • 13.00 – Početak smotre
  • 13.00 – 14.00 – Defile ulicama sela
  • 14.00 – Svečano otvaranje manifestacije
  • – Izbor najljepše zaprege
  • – Izbor najljepšeg jahača
  • – Proglašenje pobjednika u svim kategorijama
  • – Teklićko jahanje
  • 17.30 – Večera za sve učesnike i goste