Kulen Brzice, Mlikote i Navojca na Himalaji kao “slavonski doping”

Novosti

Kolinje, događaj kada Slavonci pripremaju zalihe za zimu, u Erdutu je kod Ive Brzice proteklo uz veliko druženje brojnih prijatelja. Svi odreda rado su pomagali u poslu, čak i oni koji to ne znaju raditi. No za razliku od njih, već godinama su gosti, zapravo danas su već prerasli u domaćine kod erdutskog vinara, glumački kumovi Goran Navojec i Vedran Mlikota – zaljubljenici u ovaj kraj koji svesrdno promoviraju gdje god stignu, od Hrvatske do Himalaje i Nepala ili pak tamo kamo ih put odvede s prijateljem koji je svijet oplovio na jedrilici. Prijateljstvo s Brzicom veliko je, ali Vedran i Goran dugo već dolaze kod njega na kolinje kako bi si sami napravili mesne delicije, a Mlikota će uskoro kulene i kobasice ponijeti na Himalaju kao “slavonski energetski doping” za naporan uspon od nekoliko tisuća metara na jedan od vrhova najvećeg planinskog lanca na Zemlji.

No na stranu odlično druženje i kasniju zabavu, uz tamburaše Kandžije i svirku Miroslava Dasovića na gitari, valja kazati da kada netko erdutski kraj izabere za omiljeno mjesto, a na listi mu se nađu Himalaja i drugi egzotični krajevi, to dokazuje kakve su ljepote Erduta i Dunava. Stoga i ne čudi što Navojec i Mlikota dovode glumačke skupine u Erdut, a s njima i goste koje Erdut jednostavno oduševi.