NA VINKOVU KOD ERDUTSKIH VINARA Uživali poput Rimljana

Novosti

Još od vremena Rimljana Dunav oplakuje Erdutski poluotok romantičnom ljubavlju prema vinogradarstvu na jedinstvenoj obali iznad koje se pružaju nepregledne plantaže. Upravo su trsje na njima proteklog vikenda njihovi vlasnici i prečasni Ante Markić krstili starim vinom kako bi rodilo grožđem i opet podarilo odličnu kapljicu. Blagoslov je bio samo kratki trenutak da se zastane od veselja na kojemu nije bilo ni vaučera ni kaucija za čaše, kao ni naplate degustacije, nego su vrhunska vina tekla kao u potocima krijepeći duše vinoljubaca. Na stotine njih pristizali su u kolonama auta, taksijima… uživati u Vinariji Ive Brzice, Vinariji Siber, Vinariji Jasne Antunović te u Erdutskim vinogradima. Dalje ne moramo prepričavati kako je bilo, svi sve znaju, a oni koji su propustili, lako mogu osjetiti atmosferu ako posjete te vinarije, čija su vrata gostima uvijek otvorena.