Razvoj proizvoda cikloturizma

Novosti

Turistička zajednica Osječko-baranjske županije,u suradnji s Osječko-baranjskom županijom i Zajednicom sportskih udruga Osječko-baranjske županije, organizira edukaciju na temu: Razvoj proizvoda cikloturizma na području Osječko-baranjske županije.
Provoditelj edukacije je firma TOP SPORT EVENTS d.o.o.iz Viškova, inače organizator utrke Tour of Croatia. Antonio Sobol, direktor Turističke zajednice Osječko-baranjske županije, kaže kako se, nakon Bilja, edukacija održava i u Dalju u Kulturno-znanstvenom centru Milutin Milanković 9. i 10. travnja od 9 do 13 sati (Zlatka Takača 13, Dalj), a namijenjena je iznajmljivačima, turističkim agencijama, turističkim zajednicama, hotelijerima i drugim potencijalnim pružateljima usluga cikloturistima.
U Dalju se održavaju dva modula po četiri sata.
Modul pod nazivom “Razvoj i planiranje turističkog proizvoda” sadrži:
 1. Planiranje razvoja turističkog proizvoda (operativni plan aktivnosti);
 2. Planiranje marketing plana;
 3. Promocija destinacije kroz organizaciju biciklističkih manifestacija;
 4. Testiranje turističkog proizvoda.
Modul pod nazivom “Implementacija i upravljanje turističkim proizvodom” sadrži:
 1. Implementaciju;
 2. Izradu biciklističkih staza u destinaciji (trasiranje, kategoriziranje, tehnički opis, ostali tehnički podaci o samoj stazi i točkama na njoj, tematizacija);
 3. Tehnička obrada biciklističkih staza – GPS zapisi, obilježavanje (signalizacija), izrada karata
 4. Povezivanje i suradnja sa biciklističkim klubovima;
 5. Uvođenje proizvoda na tržište;
 6. Sustav nadzora i upravljanje kvalitetom;
 7. Evaluacija.