Turističko-informativni centar (TICA) u Aljmašu

Novosti

Aljmaš, kao destinacija ponajprije vjerskog, a sve više i seoskog turizma, tijekom godine posjete desetci tisuća gostiju, pa je logično da su se Aljmašani s Općinom Erdut i Turističkom zajednicom, uz potporu s državne razine, upustili u projekt uređenja Turističkog informativnog centra Aljmaš – TICA.

Zgrada nekadašnjeg kina potpuno je rekonstruirana i uređena kao mjesto na kojem će posjetitelji dobiti jezgrovitiju informaciju o onome što mogu pogledati i doživjeti u tom mjestu na obali Dunava, ali i na ostatku općinskog područja koje obiluje sve većom količinom atraktivnih sadržaja koji potenciraju ono čime se taj kraj diči – odlična vina, ekološki proizvodi, zdrava hrana, netaknuta priroda, gastronomska ponuda, rekreativni i kulturni sadržaji…

Načelnik Erduta Jugoslav Vesić kaže da ulažu mnogo u turističku infrastrukturu kako bi privukli različite kategorije turista na tu jedinstvenu zemljopisnu lokaciju. Sve snage, ističe Vesić, usmjerene su prema tome i iz privatnih kapaciteta i iz općinske uprave koja sustavno osmišljava turistički razvoj velikim projektima kako s vlastitim sredstvima tako i sa sredstvima dobivenim kroz projekte i u suradnji s nadležnim državnim tijelima i institucijama. Korak dalje da TICA bude što uslužnija i korisnija turistima jest i nedavni posjet Vesića Zagrebu, odnosno Ministarstvu turizma, gdje je bio radi potpisivanja ugovora o sufinanciranju projekta “Unutarnje uređenje i multimedijalno opremanje centra za posjetitelje TICA Aljmaš – faza II” – Program razvoja javne turističke infrastrukture.