VEČER VINA U BIJELOM BRDU Prva mjesta osvojili Bojan Žekić i Radoslav Bošković

Novosti

U Bijelom Brdu održana je Večer posvećena vinu. Riječ je o 7. degustaciji bjelobrdskih vina koju su organizirali SKD Prosvjeta – Pododbor Bijelo Brdo i SKUD Jovan Jovanović Zmaj, čiji su članovi s prijateljima iz Trpinje uprizorili i prigodan program u čast vinu.
Degustacija je pokazala, kaže Slobodan Nešić, da imaju ekstradjevičanska vina u svim kategorijama. “Pokazalo se da možemo piti puno i da nas ne boli glava i da volimo što se narod okuplja i druži uz vino. Vino je čudo, vino je i hrana i piće. Pokušavamo kroz kulturni amaterizam potaknuti malo i ekonomiju i pospješiti bjelobrska vina. Drugim riječima, cilj je da kada gosti dođu na čašicu vina, da ih ne boli glava – odnosno da vino nema nedopuštene količine sumpora, da nema “anšloga”, pa da popijete količine koje nisu toksične za vaš moderni gradski, ali i seoski organizam”, u šali i u svom stilu nam je izrecitirao član bjelobrdskih folkloraša Nešić, koji je ocijenio da su se u posljednjih pet godina bjelobrdska vina domaćih kućnih vina u kvaliteti jako povećala da se ne stide ni elitnih profesionalnih vinarija, a to im je i bio cilj.
Među 50 uzoraka komisija je ocijenila da najbolje bijelo vino ima Bojan Žekić, a rose Radoslav Bošković.