Wine & Bike Tour Erdut 2018

Novosti

Početkom berbi grožđa stiže nam Wine & Bike Tour Erdut, manifestacija koja već pet godina privlači sve veći broj posjetitelja u Erdutsko vinogorje. Dionizijska je to manifestacija kojom slavimo vino, umjetnost, ljepotu druženja, multikulturalnost i zadnje dane ljeta na obalama Dunava.

Ovogodišnji program Wine & Bike manifestacije održava se u petak, 7. i subotu, 8. rujna, a posjetitelje već tradicionalno očekuje bogati mozaik sastavljen od dramskog i glazbenog programa, biciklističko – vinske utrke i dana otvorenih podruma Erdutskog vinogorja.

DRAMSKI PROGRAM

Manifestaciju u petak, 7. rujna, otvara predstava “Pokopaj me nježno”, komedija Kerekesh Teatara koja se bavi deficitarnim zanimanjem – grobarima.

Drugog dana posjetitelje očekuje predstava “OtpisaNE”, koja prema tekstu Renata Baretića, pripovijeda o tome kako je naći se oči u oči s Drugim i Stranim tamo gdje ga najmanje očekujemo – u vlastitom domu.

DAN OTVORENIH PODRUMA I UTRKA PO VINOGRADIMA

Dan otvorenih podruma Erdutskog vinogorja održat će se u subotu, a tom prilikom moguće je posjetiti vinarije Erdutskog vinogorja. Ujutro istog dana, 8. rujna, počinje već tradicionalno zabavna vinsko-biciklistička utrka u kojoj je glavni cilj stići što prije sa što većim brojem zatvorenih butelja vina na cilj u vinariji Erdutskih vinograda d.d. gdje sudionike utrke čeka papreni zalogaj. Vozit će se ruta Aljmaš-Erdut, a sudionici utrke će uz pomoć karte tražiti sakriveno blago – vina Erdutskog vinogorja.

KONCERT JINXA U VINOGRADU S POGLEDOM NA DUNAV

Ovogodišnji Wine & Bike će u subotu, 8. rujna, s početkom u 21.00 sat, upotpuniti nastup jednog od najpopularnijih hrvatskih pop bendova, grupa JINX. Glazbena skupina poznata po jedinstvenom alt-pop zvuku ove godine obilježava 25 godina djelovanja, stoga ne propustite priliku poslušati koncert Jinxa koji pripremaju glazbenu poslasticu u vinogradu kraj Dunava.

DJ ON WINE SESSION

U okruženju vinarije posjetitelje očekuje i In Da Sofa lounge zona gdje užitak kušanja vina dodatno začinjuje čaroban ambijent uz odličnu glazbenu podlogu – DJ Jazzysad!

Organizator manifestacije je Općina Erdut, suorganizatori su Udruga vinara i vinogradara Erdut, PORC Erdut, Turistička zajednica Osječko-baranjske Županije, TZ Općine Erdut i Kreativna agencija Adverta.

Pratite službenu Facebook stranicu Wine & Bike Tour Erdut  Facebook događaj “Wine & Bike Tour Erdut 2018 / Koncert: JINX” gdje možete pronaći više informacija o događaju.

PROGRAM

 1. rujna (petak)

19.00 – 20.30    Predstava: Pokopaj me nježno, Kerekesh Teatar

Slobodan ulaz

Društveni dom Erdut, Josipa Krašteka bb (županijska cesta Aljmaš – Erdut)

 1. rujna (subota)

10.00 – 12.00 Wine & Bike biciklističko-vinska utrka: ruta Aljmaš – Erdut

Natjecatelji će imati zadatak sakupljanja vinskih butelja na određenim lokacijama uz rutu. Pobjednik utrke bit će sudionik koji je uspio sakupiti i donijeti najveći broj butelja u što kraćem vremenu. Svi sudionici osvajaju sakupljene butelje, dok pobjednik osvaja i dodatnu nagradu.

Sudjelovanje je besplatno, uz obveznu online prijavu:

http://bit.ly/WineBikeTourErdut2018-Utrka

Broj sudionika je ograničen.

10.00 – 18.00    Dan otvorenih podruma

Vinarije Erdutskog vinogorja

http://vinskacesta.opcina-erdut.hr/

18.00 – 19.30    Vođena degustacija vina

Ulaznica: 50,00 kn. Broj sudionika ograničen. Svi zainteresirani mogu se prijaviti na e-mail adresu: dekanter@dekanter.hr

Erdutski vinogradi d.d., Trg Branka Hercega 1, Erdut.

18.00 – 19.30    Predstava: OtpisaNE, Kazalište Moruzgva

Slobodan ulaz

Društveni dom Erdut, Josipa Krašteka bb (županijska cesta Aljmaš – Erdut)

18.00 – 00.00  In Da Sofa: DJ ON WINE SESSION with DJ Jazzysad

    Slobodan ulaz

Erdutski vinogradi d.d., Trg Branka Hercega 1, Erdut

21.00 – 22.30    Koncert: JINX

    Erdutski vinogradi d.d., Trg Branka Hercega 1, Erdut

Ulaznica: u pretprodaji 50,00 kn / na dan koncerta 70,00 kn

Pretprodajna mjesta:

   • Entrio – online sustav za prodaju ulaznica / www.entrio.hr
   • Dancing Bear, Trg Ante starčevića / pothodnik 0bb, Osijek;
   • Ghetaldus Optika – Osijek – Kapucinska 39, Osijek;
   • Barcelona Pub, Vukovarska 4a, Osijek;

Erdutski vinogradi d.o.o. – maloprodajni objekti na adresama:

   • I.G.Kovačića 1, Osijek
   • Trg Ljudevita Posavskog 5 (tržnica), Osijek
   • Trg Branka Hercega 1, Erdut.

* Na dan koncerta ulaznice će se moći kupiti isključivo na ulazu u koncertni prostor.