ZAVRŠNA OPĆINSKA FIŠIJADA Najbolji je fiš Ljubiše Rajčića

Novosti

U organizaciji Općine Erdut i Turističke zajednice općine Erdut, u petak navečer u Bijelom Brdu održana je velika završna Općinska fišijada na kojoj je pobijedio Ljubiša Rajčić. U poretku ga slijede – drugi Nikola Stanić i treći Dušan Prodanović. Nagrade najboljima i ostalim sudionicima natjecanja uručio je načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić u nazočnosti zamjenika načelnika Slobodana Narančića, predsjednika Turističke zajednice općine Erdut Darka Barjaktarevića, direktorice općinskog komunalnog poduzeća Čvorkovac Anđelke Tomašević i predsjednika Mjesnog odbora Bijelo Brdo Radoslava Marića.Prethodno je, uoči Općinske fišijade, održano pet izlučnih fišijada u mjestima erdutskog kraj, a fiš-paprikaše žirirali su Matija Marinović, Miroslav Novak, Mirko Balog, Đorđe Držalović, Siniša Brekalo, Mijo Belik, Josip Huđik, Đorđe Dokić i Igor Udovčević. Mjesne su fišijade organizirali Kajak kanu klub Aljmaš, mjesni odbori Dalj, Bijelo Brdo, Erdut i Dalj Planina te Sportsko ribolovno društvo Kečiga Erdut. Ukupno je bilo, kaže Barjaktarević, 106 kuhara, skuhano je 830 kilograma ribe, a fišijade je posjetilo ukupno 1200 posjetitelja. Na završnici su u petak kuhali i najbolji kuhari s prethodnih natjecanja: Jovan Makivić, Nikola Čalošević, Živko Čičovaćki, Zvonimir Šuler, Jožef Mihajlović, Pavle Nešić, Antonio Kovčalija, Tihomir Udovčević, Ivica Grgić, Stjepan Nović, Mateo Vidaković i Matej Varga.