Manastir Uspenja Presvete Bogorodice u Dalj planini

slide2

MANASTIR USPENJA PRESV. BOGORODICE U DALJ PLANINI s narodnim nazivom Manastir Vodica.

Manastir čine crkva, oltar na otvorenom uklesan u brdo i čardak (konak). Stara crkva u manastiru podignuta je 1758. godine. Porušena je u 2. svj. ratu a nova je podignuta u periodu od  1946. do 1948. godine. Čardak je podigao patrijarh Josif Rajačić sredinom XIX vijeka. U čardaku izvire vrlo pitka voda kojoj narod pripisuje ljekovita svojstva. Manastir Vodica važno je hodočasničko mjesto, pogotovo o Preobraženju Gospodnjem (19. avgust).

Posljednjih godina manatir je u obnovi i dogradnji.

UREĐENO CIKLO TURISTIČKO ODMORIŠTE U DALJU

U Dalju je uređeno odmorište za ciklo turiste koje je smješteno neposredno uz vinski muzej Teutoburgium. Odmorište j

REALIZIRAN PROJEKT TURISTIČKA SIGNALIZACIJA U NASELJIMA NA PODRUČJU OPĆINE ERDUT

Turistička zajednica općine Erdut realizira tri projekta odobrena od strane Hrvatske turističke zajednice. Jedan od p