Manastir Uspenja Presvete Bogorodice u Dalj planini

MANASTIR USPENJA PRESV. BOGORODICE U DALJ PLANINI s narodnim nazivom Manastir Vodica.

Manastir čine crkva, oltar na otvorenom uklesan u brdo i čardak (konak). Stara crkva u manastiru podignuta je 1758. godine. Porušena je u 2. svj. ratu a nova je podignuta u periodu od  1946. do 1948. godine. Čardak je podigao patrijarh Josif Rajačić sredinom XIX vijeka. U čardaku izvire vrlo pitka voda kojoj narod pripisuje ljekovita svojstva. Manastir Vodica važno je hodočasničko mjesto, pogotovo o Preobraženju Gospodnjem (19. avgust).

Posljednjih godina manatir je u obnovi i dogradnji.

Općinska fišijada 11/11/2017

Kroz mjesne fišijade kojih je bilo 5 prošlo je 103 natjecatelja, utrošeno 725 kg ribe, a pobjednik općinske fišijad

Jubilarna 5. Smotra svatovskih zaprega i jahača u Bijelom Brdu

Odlična zabava za ljubitelje tradicije, konja i zaprega bila je u subotu u Bijelom Brdu gdje je Konjogojska udruga Drav